4 tipy před nákupem nemovitosti

Připravila jsem pro vás krátký text – pár tipů před nákupem nemovitosti. Pořízení vlastního bydlení je velký závazek, který spousta z nás absolvuje jen jednou za život. Než začnete uvažovat o koupi domu, přečtěte si pár následujících bodů a předejděte zklamání a případným překážkám při cestě za vaším vysněným bydlením.

Zjistěte svoji finanční situaci

Proveďte si důkladný přehled o svých příjmech, výdajích a celkové finanční situaci, ve které se nacházíte. Pokud si nejste jistí, na jakou výši hypotéky dosáhnete a jaká jsou momentální pravidla, spojte se s některým z našich BIDLI finančních specialistů. Nejen, že dokáží správně určit vaši finanční stabilitu, ale v případě problémů pomohou s optimalizací vašich financí.

Zjistěte maximální cenu vaší vysněné nemovitosti

Po konzultací s jedním z našich průvodců financemi už víte, jaká je maximální cena nemovitosti, kterou si můžete pořídit. Znáte délku splácení i přibližnou výši splátky. Důležitá je i délka fixace úroku a další parametry, které vám vysvětlí váš BIDLI poradce. Nezapomeňte, že náklady se po koupi zvýší, ale o tom až v dalším odstavci.

Rozmyslete si, kde chcete žít

Máte rádi město, nebo vás láká život na malé vísce? Rozhodněte se, jaký typ bydlení si přejete, mně, jako makléřce, to pomůže rychleji najít tu správnou nemovitost. Je důležité myslet na to, že různé typy bydlení mají různá pozitiva i negativa. Bydlení v bytě s sebou nese nejen dobrou občanskou vybavenost, ale ve většině případů i nižší náklady na bydlení, ať už se to týká spotřeby energií, nebo úspory za pohonné hmoty v případě dojíždění. Naopak pokud toužíte po zahradě, jistě pro vás najdu i krásný dům se zahradou, pak už se jen musíte rozhodnout, jestli toužíte po novostavbě, nebo se rádi pustíte do rekonstrukce.

Počítejte s dalšími výdaji

Nezapomínejte, že koupí nemovitosti to vše jen začíná. Je nutné myslet na to, že vlastní bydlení s sebou nese i další náklady, jako je pojištění nemovitosti, v případě hypotéky bude banka požadovat i uzavření životního pojištění, v neposlední řadě nezapomínejte na výdaje za spotřebu energií, vodné, stočné atd.

Vybíráte svoji vysněnou nemovitost? Ozvěte se mi a já vám pomohu se správným výběrem.

Připojte se k diskuzi

Porovnat nabídky

Porovnat